Smart Creation
dzień matki
23.5.2018

Jak reklamować Dzień Matki? Wycieczka po świecie

W Polsce 26 maja oznacza tylko jedno – Dzień Matki. Może nie wiecie, ale w innych krajach to święto jest obchodzone znacznie wcześniej. Ten ciekawy fakt zainspirował nas, aby przyjrzeć się wizerunkowi mam w reklamach pochodzących z różnych części świata. Chcecie dołączyć? Super! Zapraszamy na krótką wycieczkę dookoła globu.

 

Peru

Zacznijmy od Ameryki Południowej, a konkretnie – od Peru. Tamtejsza sieć sklepów postanowiła… podnieść ceny produktów, które są najczęściej wybierane jako prezent na Dzień Matki. Zobaczcie dlaczego!

 

Tylko nie kolejna patelnia na Dzień Matki…

 

Indie

Ten indyjski spot przypomina nam, że podczas dzieciństwa to mamy pomagają dzieciom, natomiast w późniejszych latach same nierzadko potrzebują trochę wsparcia.

 

Relacja między mamą a dzieckiem powinna być obustronna.

 

Stany Zjednoczone

Reklama firmy Kraft z USA pokazuje, że każda mama ma czasem dosyć i może wyrażać swoje niezadowolenie w mniej przepisowy sposób niż byśmy się po niej spodziewali.

 

Mamy też mają prawo się złościć.

 

Dania

Duński klip „The Great Mother Experiment”  w świetny sposób łączy ważny temat z odrobiną potrzebnego humoru.

 

A Wy jak często mówicie swojej mamie dobre rzeczy?

 

Holandia

Każda dorosła osoba ma swoje własne życie i liczne obowiązki. Jednak – jak pokazuje nam poniższy holenderski spot – nie powinny być one wymówką, by zaniedbywać nasze mamy. Czasami wystarczy tak prosty gest jak rozmowa telefoniczna – w końcu żyjemy w świecie technologii, które znacznie ułatwiają nam codzienny kontakt.

 

Czasami jedna rozmowa telefoniczna może wiele zmienić.

 

Niemcy

Naszą małą wycieczkę kończymy całkiem blisko, bo u naszych zachodnich sąsiadów. Marka Leibniz, która znana jest także w Polsce, przygotowała reklamę przypominającą, że mamy są z nami na każdym kroku życia.

 

Mamy wspierają nas już od pierwszego kroku.

 

Mamy nadzieję, że nieco przybliżyliśmy Wam jak reklamowany jest Dzień Matki w innych krajach. No i oczywiście przypominamy – nie zapomnijcie złożyć życzeń swojej mamie! 😉