Smart Creation
era selfie
24.1.2018

Era selfie – nowa metoda autopromocji

Jeszcze kilka lat temu rosnąca moda na selfie wydawała się wszędzie budzić skrajne emocje – jedni uważali ten trend za oznakę narcyzmu millenialsów, a inni za świetną alternatywę dla kreowania swojego wizerunku w sieci. Określenie selfie stało się tak popularne, że w 2013 roku zostało wybrane słowem roku przez Oxford Dictionary. Teraz kurz po bitwie nieco opadł. Warto więc zapytać – co dalej i co oznacza era selfie?

 

Dlaczego teraz nadchodzi era selfie?

Żyjemy w czasach, kiedy znaczna część ludzkiego życia prowadzona jest w mediach społecznościowych – pod ciągłą obserwacją innych. Zrozumiałe jest, że większość użytkowników chce zyskać (lub odzyskać) kontrolę nad swoim wizerunkiem w sieci i mieć pewność, że przekazuje on odpowiednie emocje i informacje. No i oczywiście, z każdym dniem technologia posuwa się do przodu  i umożliwia nam robienie zdjęć w naprawdę dobrej jakości i w coraz bardziej ekstremalnych warunkach. Nawet pod wodą!

 

era selfie

Mimo, że prawdziwa era selfie nastała całkiem niedawno to warto pamiętać, że nie jest to wynalazek XXI wieku.

 

Dla kogo?

Dla wszystkich! Oczywiście wiadomo, że to najmłodsze pokolenie wiedzie prym w ilości cyfrowych autoportretów, jednak trend ten jest na tyle rozpędzony, że sprawnie przekracza wszelkie bariery wieku, płci czy statusu. Świat co chwilę obiegają zdjęcia robione sobie przez Twoich fanów, znajomych, różne gwiazdy, polityków, sportowców – a pewnego pamiętnego razu – nawet papieża.

 

era selfie

Dochodzimy do momentu, w którym nie dziwią już nas nawet zdjęcia zrobione w kosmosie. Prawdziwy znak ery selfie.

 

Wypromuj siebie

Najpewniej erę selfie kojarzysz głównie ze sławnymi osobami, które same w sobie są marką? Masz rację. Ale nie tylko oni mogą korzystać z potencjału jaki daje “zdjęcie z rąsi”. Możesz i Ty! Selfie to szybka metoda na stworzenie treści na social media i jednoczesne podkreślenie, że Twoje życie jest pełne wydarzeń, a Ty zawsze w świetnej formie. Czyli idealny sposób na autopromocję.

Umiejętność ta jest szczególnie cenna w przypadku małych lub jednoosobowych biznesów. Jeżeli jesteś najlepszą reklamą swojej marki to powinieneś skorzystać z tego faktu i odpowiednio pokierować swoją obecnością online. Dodatkową zaletą jest nadanie “ludzkiej twarzy” firmie i pokazanie, że stoją za nią przyjazne i ciekawe osoby.

 

era selfie

Zaleta ery selfie? Daje nam łatwy i szybki sposób na autopromocję!

 

Wypromuj firmę

Panująca wszędzie era selfie może mieć też zbawienny wpływ na marketing Twojej firmy. Spróbuj zaangażować do współpracy swoich klientów i urządź dla nich konkurs na zdjęcie z Twoim produktem lub w Twoim lokalu. Możesz nawet udostępnić im nakładkę na zdjęcia z logo marki.

Nagrodą może być choćby zachęcająca zniżka, firmowy upominek czy przyznanie tytułu Fana Miesiąca. To świetny sposób na pokonanie dystansu dzielącego markę i jej klientów. Pamiętaj tylko, żeby zwiększyć zasięg postów np. poprzez prośbę o oznaczanie Twojej firmy czy wykorzystanie chwytliwego hashtagu. Szkoda byłoby stracić taki potencjał!