Smart Creation
narzędzia do tworzenia grafik
21.11.2018

Poznaj pomocne narzędzia do tworzenia grafik

Facebookowy post, plakat wydarzenia, infografika na stronę, a może baner do sklepu internetowego? Atrakcyjne ilustracje są niezbędne w wielu sytuacjach, a często na ich zaprojektowanie mamy niewiele czasu. W takich momentach warto wykorzystać przydatne narzędzia do tworzenia grafik, które znajdziemy online. Poniżej prezentujemy listę ulubieńców.

 

Banki zdjęć

Doba ma tylko 24 godziny, więc niestety nie zawsze udaje się zrobić własne zdjęcia czy zaprojektować potrzebne grafiki. W takich sytuacjach nieocenioną pomocą służą banki zdjęć. Online znajdziemy naprawdę sporo stron, które oferują darmowe fotografie, a także możliwość ich szybkiego przeglądania dzięki wyszukiwarkom i wygodnym tagom. Szczególnie polecane?

 

Piktochart

Infografiki to świetny sposób na obrazowe przekazanie dużej ilości danych, jednak każdy kto kiedykolwiek podjął się ich tworzenia wie, że jest to dość skomplikowane zadanie. Dlatego też takie narzędzia jak Piktochart czy Visme stanowią nieocenioną pomoc i znacznie ułatwiają pracę – pozwalają kreować wykresy, dodawać mapy, wrzucać filmiki, a my mamy gwarancję, że wszystkie informacje są prezentowane w spójny sposób.

 

narzędzia do tworzenia grafik

 

Rubiv

Rubiv to program, który pozwala na szybkie tworzenie grafik na podstawie konkretnych linków. Przykładowo – wklejamy adres URL z produktem z naszego sklepu, wybieramy odpowiedni szablon, edytujemy hasło i udostępniamy gotowy post w mediach społecznościowych. Proste, prawda?

 

Coolors

Coolors to świetne narzędzie dla osób mających problem z dobraniem barw na projektowanej przez siebie grafice. Do programu możemy wrzucić kolory, z których będziemy na pewno korzystać (np. barwy firmy czy wybrane zdjęcie), a następnie wygenerować paletę pasujących odcieni. Narzędzie sprawdzi się również w przypadku, gdy nie nie posiadamy żadnej podstawy – możemy śmiało skorzystać z ponad miliona gotowych schematów kolorystycznych.

 

narzędzia do tworzenia grafik

Dowiedz się z jakimi kolorami najlepiej będzie zestawić barwy Twojej marki.

 

Landscape

Zdarza się, że mamy w zanadrzu świetną grafikę, którą chcemy wykorzystać jednocześnie na kilku platformach społecznościowych. Zamiast projektowania tego samego obrazu w kilku rozmiarach, możemy skorzystać właśnie z Landscape, który przytnie wybrane grafiki do wymagań konkretnych platform.

 

Narzędzia do tworzenia grafik

Kilka minut i mamy spójne grafiki na każdą z platform.

 

Canva

Na naszej liście nie mogło oczywiście zabraknąć najpopularniejszego narzędzia służącego do tworzenia grafik online! 😉 Nieoceniona Canva dysponuje mnóstwem gotowych szablonów, których wszystkie elementy można edytować i dopasowywać do indywidualnych potrzeb. Jesteśmy w stanie także dodawać własne pliki graficzne (np. logo firmy czy zdjęcia), a także pracować nad naszym konceptem z kilkoma osobami jednocześnie. Zaprojektujemy tu m.in. posty przeznaczone do mediów społecznościowych, plakaty, ulotki, prezentacje, menu restauracji, a nawet okładki książek. Co ważne, program ten posiada aktualne wymiary grafik używanych na różnych kanałach social media, dzięki czemu nie musimy ich za każdym razem sprawdzać – od razu możemy zabrać się do pracy.

 

narzędzia do tworzenia grafik

Od kilku lat numer jeden wśród narzędzi do tworzenia grafik online.

 

Kapwing

Nie zapomnieliśmy także o krótkich formach wideo! Kapwing to narzędzie, dzięki któremu możemy tworzyć m.in. montaże i kolaże, dodawać napisy i muzykę, zmieniać szybkość filmiku oraz jego rozmiar. I co kluczowe – to świetny generator memów! 😉

 

narzędzia do tworzenia grafik

Wybór ważnych momentów, zatrzymywanie animacji czy dodawanie filtrów to tylko niektóre z funkcji programu.

 

GifDeck

Co prawda programów do kreowania GIFów jest sporo, to jednak tylko ten pozwala na tworzenie ich z prezentacji na Slideshare.

 

Na dzisiaj to tyle! Mamy nadzieję, że wspomniane wyżej narzędzia do tworzenia grafik choć trochę pomogą Wam w szybkim i sprawnym projektowaniu własnych materiałów.