Smart Creation
30.5.2018

7 wtyczek do WordPress, które musisz znać!

Całkiem niedawno wyjaśniliśmy Wam czym są systemy zarządzania treścią i przedstawiliśmy najpopularniejsze z nich. Pewnie pamiętacie, że bezkonkurencyjny okazał się WordPress? Pomyśleliśmy więc, że w poniższym wpisie pokażemy Wam 7 niezwykle przydatnych wtyczek, które znacznie ułatwią pracę z tym CMS-em.

 

1. Yoast SEO

Yoast to kultowa wtyczka, która pomaga swobodnie zarządzać SEO danej strony. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu opisów meta i fraz kluczowych można sprawić, że strona będzie pozycjonować się o wiele lepiej, a Klienci będą mieli większą szansę na jej odnalezienie. Jej ogromną zaletą jest prosta obsługa oraz pomocne podpowiedzi – wystarczy się nimi kierować, a SEO danej strony będzie na wysokim poziomie. Przyznajemy – z tej wtyczki uwielbiamy korzystać w Smarcie.

Link: https://pl.wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

 

2. Disqus Comment System

Jeśli kiedykolwiek zostawiliście komentarz na wordpressowym blogu, bardzo możliwe, iż mieliście styczność właśnie z wtyczką Disqus. Jest ona niezastąpiona w przypadku zarządzania komentarzami – zwłaszcza jeśli pojawia się ich duża ilość.

Link: https://pl.wordpress.org/plugins/disqus-comment-system/

 

wordpress

Wygodne zarządzanie komentarzami na WordPressie? Poznajcie wtyczkę Disqus.

 

3. Smush Image

Wrzucanie zdjęć na stronę bywa skomplikowane – chcemy by były jak najwyższej jakości, a jednocześnie wiemy, że duży rozmiar pliku może powodować wolniejsze ładowanie strony. Tu właśnie z pomocą przychodzi Smush Image i pomaga pomniejszać zdjęcia – zarówno te, które właśnie dodajemy do biblioteki mediów, jak i te, które już się tam znajdują.

Link: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-smushit/

 

4. BackWPup

Lepiej zawsze dmuchać na zimne i upewnić się, że posiadamy kopię zapasową naszej strony na WordPressie. Dzięki temu unikniemy wszelkich nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. Oczywiście utworzoną kopię powinniśmy przechowywać na zewnętrznym dysku.

Link: https://wordpress.org/plugins/backwpup/

 

5. WooCommerce

WooCommerce stanowi najpopularniejsze rozwiązanie eCommerce na świecie i obecnie odpowiada za około 30% wszystkich sklepów online. Wtyczka umożliwia Ci kontrolowanie całego sklepu – od produktów jakie sprzedajesz, poprzez wygląd strony, aż po wszystkie dodatkowe funkcje, takie jak opcje płatności, wysyłki czy obliczenia w czasie rzeczywistym.

Link: https://pl.wordpress.org/plugins/woocommerce/

 

wordpress

WooCommerce to wtyczka do WordPressa, która pozwala zarządzać Twoim sklepem internetowym.

 

6. Contact Form 7

Formularze bywają niezwykle przydatne, a dzięki wtyczce Contact Form 7 możesz przygotować na WordPressie ich wersje, które odpowiadają Twoim konkretnym potrzebom. Z łatwością stworzysz przyjazny formularz pozwalający zebrać kontakty, zamówienia czy inne informacje.

Link: https://pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7/

 

7. Social Media Widget

Prawidłowe połączenie strony internetowej i mediów społecznościowych to już standard w dzisiejszym świecie. Dlatego właśnie odnośniki do Facebooka, Instagrama i innych kanałów social media są niezbędne.

Link: https://wordpress.org/plugins/social-media-widget/

 

Przedstawione powyżej wtyczki to tylko wierzchołek prawdziwej góry lodowej. Sami możecie się przekonać, że na tym właśnie polega siła WordPressa – stoi za nim wielka społeczność, która nieustannie pomaga rozwijać ten system CMS.