Smart Creation
google adsense
24.10.2018

Zarabiaj dzięki reklamom Google AdSense

Google Adsense to platforma reklamowa Google, która wyświetla na stronach internetowych reklamy w postaci grafik, tekstów czy wideo. Jest to darmowy program, w obsłudze intuicyjny, który pozwala zarabiać właścicielom stron internetowych na reklamach pojawiających się na ich witrynach.

 

Znalezione obrazy dla zapytania google adsense

 

Jak zarabiać?

Jak wyżej wspomnieliśmy, obsługa programu jest prosta i intuicyjna. Posiadacz strony wybiera reklamy, które chce by pojawiały się na jego stronie i równie dobrze może blokować te, które mu się nie podobają. Następnie implementuje je na stronę. Pamiętajmy, Google Adsense pozwala zarobić, tylko kiedy reklama zostanie kliknięta, więc istotną kwestią jest wygląd i oryginalność samej strony – musi przyciągać czytelników. Im więcej wyświetleń strony, tym większa stawka za jedno kliknięcie w reklamę. Same reklamy muszą być odpowiednio przygotowane a Google Adsense pozwala na edycję tła reklamy oraz na ustawianie ich miejsca na witrynie. Kiedy reklama jest odpowiednio wpasowana w stronę, czytelnicy chętniej klikają w nią, nie odrzuca ich.

Wiele osób narzeka na niskie dzienne zarobki. Zrzucają winę na działanie AdSense’a, kiedy to właśnie ich strona nie zyskuje odpowiednich wyświetleń. Pamiętajmy też, że odebrać pieniądze można od momentu osiągnięcia 300 złotych z reklam.

 

Dodatkowe opcje Google Adsense

Kolejny przykład potwierdzający, że mobilne urządzenia stają się powoli istotniejsze od stacjonarnych komputerów – Google AdSense daje możliwość edycji i ustawienia reklam na urządzeniach mobilnych oraz zarobku kiedy użytkownicy przeglądają witrynę mobilnie. Można oczywiście wszystkim sterować za pomocą telefonu czy tabletu.

Istnieje również możliwość przeglądania statystyk oraz tworzenia eksperymentów. Google zachęca także do korzystania z narzędzi Google Publisher, który daje opcję szybkiego spojrzenia na
wysokość zarobków oraz wydajności witryny, kiedy korzystamy swobodnie z Chrome’a.

Zatrzymajmy się na chwilę przy eksperymentach. Eksperyment daje szansę na przetestowanie innych ustawień tej samej reklamy – wyświetla wymiennie jej różne warianty, obserwuje skuteczność jednego i drugiego, a po eksperymencie wystawia analizę oraz automatycznie ustawia jako główną reklamę wariant, który osiągnął lepsze wyniki.

 

google adsense

Markus Frind, właściciel PlentyOfFish, stanowi dla wielu przykład jak zarabiać dzięki Google AdSense. Jego dzienne przychody wynosiły 25 tysięcy dolarów.

 

Lekkie kontrowersje

Google AdSense działa bardzo swobodnie w kwestii blokowania rzeczy, które chociażby w najmniejszym stopniu przekraczają reguły. Dlatego warto też zapoznać się z zasadami i warunkami AdSense’a. Blokada konta równa się z utratą wszystkich zarobków i odcina możliwość ponownego założenia konta AdSense. Google blokuje, według własnego uznania, użytkowników i konta, które naruszyły zasady i bardzo często pozostawia to bez jakichkolwiek uzasadnień. Amerykańskie przedsiębiorstwo tłumaczy takie działanie ochroną zaawansowanego systemu wykrywania.

Co do kontrowersji, Google wyróżnia 3 kategorie reklam o charakterze kontrowersyjnym:

  • standardowe reklamy o charakterze kontrowersyjnym – domyślnie dopuszczane do wyświetlania,
  • reklamy o charakterze kontrowersyjnym z ograniczonym dostępem – są domyślnie blokowane,
  • reklamy o charakterze kontrowersyjnym w trakcie opracowywania – są poprawiane i dopuszczone do wyświetlenia.

 

Ciekawostką jest, że Google jako kontrowersyjne reści kwalifikuje np. odchudzanie czy też szybkie bogacenie się. Ciekawym uwzględnieniem jest też czarna magia, astrologia i ezoteryka. Jedynymi reklamami domyślnie blokowanymi są reklamy alkoholu oraz hazardów i zakładów (18+). Reklamami w trakcie opracowywania są sensacja oraz znacznie odsłonięte fragmenty ciała. Więc system Google’a nie weryfikuje od ich początku, dopiero po dodaniu na witrynę, ktoś musi zgłosić reklamę, że ta np. wykorzystuje nawiązania do seksualności.

 

Podsumowując, Google Adsense jest bardzo dobrym rozwiązaniem na zarobek z reklam, jeśli tylko mamy dobry pomysł na całą stronę i ta odnosi dobre wyniki w kwestii odwiedzeń witryny. Trzeba być jednak ostrożnym, bo łatwo podpaść Google’owi, który może bezpardonowo zablokować cały osiągnięty dochód i odciąć dalszą możliwość, jakby nie było, łatwego zarobku.